top of page
הטיפול הטבעי בכאבי ראש ומיגרנות 

כאבי ראש ומיגרנה

כאבי ראש הם תופעה שכיחה ביותר בימינו, הם יכולים להתרחש בכל גיל, ובשכיחות גדולה יותר אצל נשים ואצל מבוגרים, ומגיל 20 ומעלה.

יש סוגים שונים של כאבי ראש המופיעים על פני אזורים שונים בראש.

יש מספר הבדלים בין מיגרנה לבין כאב ראש ; סוג הכאב, מיקום הכאב, עוצמת הכאב, תסמינים נוספים כמו בחילות והקאות ורגישות לאור, קול וריח המופיעים בזמן מיגרנה, והאפשרות או חוסר האפשרות לתפקד כרגיל במהלך היום .

גורמים אפשריים לכאבי ראש ומיגרנות

יכול להיות אחד או כמה מהנושאים הבאים:

פיזי-  

יכול לנבוע מסטרס, יתר לחץ דם, חוסר איזון הורמונלי, סינוסיטיס, דלקת אוזניים, בעיות ראייה, אלכוהול, קופאין, חריקת שיניים בשינה, היפוגליקמיה, חום גבוה, גידול, אנמיה, עודף רעלים- במזון, תרופות, רעלים סביבתיים.

לרוב מתפרץ עקב עומס , סטרס, חוסר שינה, תנוחה לא נכונה, שינה בקור

 

מנטלי- כאבי ראש נובעים מעודף מתח,  הם עלולים להיגרם עקב קיום של דרישות חיצוניות חזקות, אולם גם שאפתנות רבה מידי, וצורך להיות מושלמים, סיבה נוספת לכאבי ראש חזקים, היא דאגנות רבה על דברים הגורמים למעשה לכאב הראש, ייחוס משקל רב מידי למחשבות הגיוניות ושקיעה במחשבות רבות, לפעמים לופ מחשבתי חוזר.

רגשי-  כאמור יכול לנבוע ממתח, השאלה היא מאילו רגשות יושב המתח הזה, איזה רגש גורם לך להרגיש את עומס המחשבות האלה, ואיזה ביטוי רגשי מבקש הגוף. הרבה פעמים כאב ראש יכול להצביע על דאגות יתר, חוסר אמון בעצמי או ביקום, ביקרות עצמית, פחד.

התנהגותי-  מהי צורת ההתנהגות שיוצרת כאבי ראש, מה ביום יום גורם לך להטריד את עצמך עם מחשבות ודאגות,  מבחינה התנהגותית יש כאן התנגדות מסוימת לזרימת החיים, מתח המתפתח בין החלק ההגיוני של האדם לבין הדחפים הטבעיים שלו, דיכוי צרכים. קושי להרפות.  

 

אנרגטי- יכול להצביע על פעילות יתר או הפרעה של של צ'אקרת העין השלישית. ויכול להתקשר ליתר הצ'אקרות

Headache

טיפול טבעי בכאבי ראש ומיגרנות

בניית תוכנית הטיפול נבנית לאחר ההבנה באיזה סוג כאב ראש/ מיגרנה מדובר ומה השורש של בעיה.

מטרות הטיפול הן

-להקל על כאב הראש בזמן התקף ולשפר באופן משמעותי את איכות החיים.

-לרפא את הגורם לחוסר איזון בגוף שהוא השורש לכאב הראש, דרך מציאת והבנת הסיבה בגינה נגרם כאב הראש וטיפול בה.

-לימוד והסתגלות לאורח חיים מבריא ובריא המותאם באופן אישי לכל מטופל.

אבחון ובניית תוכנית-

אנחנו מאבחנים כל מטופל באופן המקצועי ביותר הבנוי מתשאול מקיף ואבחונים שונים לפי הצורך כמו אבחון כף הרגל, גלגל העין ועוד. אנחנו בודקים אם יש עוד 

תלונות מלבד כאבי הראש (שהרבה פעמים יכולים להתקשר לכאבי הראש) ואילו עוד מקומות בגוף צריכים איזון.

כבר בפגישה השנייה  מקבל המטופל את תוכנית הטיפול האישית שלו, 

הכוללת ערכת מרפא מותאמת אישית מתמציות שונות של צמחי מרפא תפריט תזונתי ושמנים לצד שיחות אישיות, טכניקות טיפוליות, כלים מעשיים לריפוי הנחיות לאורח החיים בריא ותחזוקת הגוף המתאים לצרכיו הפיזיים והרגשים של המטופל,  כאשר בכל פגישה טיפולית מתקדם המטופל צעד נוסף באופן הדרגתי ונגיש המוביל אותו לריפוי והחלמה,  בנוסף כל מטופל לומד כלים מעשיים לתחזוקת הגוף אותם יוכל ליישם בבית לאורך התהליך ולאחר סיום הטיפול. על מנת לאפשר לו להגיע לאיזון הגוף ולשמור על בריאות מיטבית.

 

 

Girl Relaxing

מתמודד/ת עם כאב ראש? רוצה לטפל בו מהשורש? התקשר/יו עכשיו לשיחת ייעוץ ללא עלות 

bottom of page