top of page
3.png

רפלקסולוגיה- 

לעורר את כוח הריפוי של הגוף דרך כפות הרגליים

הטיפול הרפלקסולוגי הוא טיפול מגע הוליסטי, נעים ומרפא.
שיאפשר לך לקחת לעצמך פסק זמן מהחיים, מהלחץ של היומיום, להירגע,

להתאזן, לחדש את רמת האנרגיה הגופנית והנפשית, לשחרר את החסימות

המצטברות בגוף, לרפא בעיות בריאותיות  ומקומות בגוף שנמצאים בחוסר איזון. 
לתמוך בגוף, לתחזק אותו ולהרגיש טוב יותר.

 

מהי רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטה  אבחון וטיפול טבעית המתבצעת דרך כפות הרגליים.

פירוש המילה רפלקסולוגיה רפלקס- (מהמילה  Reflection ) = השתקפות, וכן REFLEX שמשמעותה תגובה עצבית לגירוי. ולוגיה- תורה.

כף הרגל  כמו איברים שונים בגוף (כפות הידיים, העיניים, האוזנים, הפנים, הלשון ועוד)הוא איבר  "סומטוטופי"- איבר מראה,  בו  משתקפת מפת הגוף כולו.

בכף הרגל קיימים קצוות של ערוצים אנרגטים המחוברים לאיברים פנימיים, חיצונים, למערכות הגוף השונות ונפרשים לאורך כל הגוף,

על ידי התבוננות  על מפת הגוף המשתקפת בכפות הרגליים אנחנו יכולים לגלות סימנים המאפשרים לנו לאבחן את מצבו הגופני של האדם ואספקטים שונים בנפש ולטפל בהם.

בעזרת טכניקות מגע, עיסוי ולחיצות בנקודות ספיציפיות בכף הרגל  ניתן להשפיע על אזורים שונים בגוף, כאילו נגענו באיבר עצמו.  ולטפל בהם. הטיפול  הרפלקסולוגי הוא  טיפול נעים ומרגיע, ההשפעה היא מידיית ונבנית מטיפול ולטיפול.

5.png

אומנות הריפוי העתיקה של הרפלקסולוגיה

22.png

טיפול דרך כפות הרגליים ניתן כבר בעת העתיקה  במצרים העתיקה, ישנן עדויות בהירוגליפים שנמצאו בפירמידות במצרים, על טיפולים בכפות הרגליים,  גם בסין העתיקה ובהודו העתיקה, השתמשו בכוחם של אברי המראה בגוף,  שביניהם כף הרגל על מנת לאבחון לרפא, ולתחזק את בריאות הגוף.

 שיטת הרפלקסולוגיה המוכרת כיום , פותחה בשנת 1913 על ידי רופא אף אוזן גרון אנגלי בשם ויליאם פיצג'רלד, שידע רפואה סינית, פיצג'רלד הבחין, במהלך עבודתו, שהחולים שלו הגיבו בדרכים שונות לניתוחי אף וגרון, הוא חקר את האזורים אשר בעקבות לחיצות גרמו לתחושה קהה או להפחתת הכאב בחלקי גוף אחרים ומצא כי בעזרת לחיצה על חלקים מסוימים של אזור אחד בגוף אפשר להשפיע על חלקים אחרים של הגוף.  

הוא השתמש בלחיצות בכפות הרגליים לצורך הרדמה מקומית בזמן שביצע ניתוחים, תלמידתו וממשיכת דרכו, יוניק אינגהם, שכללה את השיטה ויצרה מפה יותר מפורטת של השתקפות הגוף בכפות הרגליים וקראה לשיטה “רפלקסולוגיה”.

בהמשך החל משנות השלושים של המאה ה-20,  שוכללה שיטת הרפלקסולוגיה,מאז ועד היום הוכיחה את עצמה שיטת הרפלקסולוגיה ביעילותה לשימוש נרחב במגוון גדול של מחלות וכאבים  ונחשבת לאחת משיטות הטיפול המוכרות והיעילות ביותר בתחומי הרפואה הטבעית.

אבחון- השפה של כפות רגליים

28.png

 במהלך אלפי השנים  האחרונות (הידועות לנו), חקר האדם את סודותיה ומורכבותיה של המערכת הפלאית שנקראת גוף האדם, ואת דרכי הריפוי ונקודות הריפוי על גבי הגוף

והבין את משמעותם העמוקה של האיברים, הצורות המשתנות מאדם לאדם ואת הסימנים על גבי נקודות מפתח בגוף, לאורך השנים  גילה האדם את אברי המראה  ששיקפו את מצבו הגופני, הנפשי, הרגשי והאנרגטי של האדם , מכיוון שקיימים מספר  איברים כאלה ניתן להבין שכל איבר משקף בדרכו זווית מסוימת של מצבו של הגוף, בהתאם למשמעות של אותו האיבר משקף,  כפות הרגליים, משקפות לנו אספקטים הקשורים לדרך ההליכה של האדם בעולם.

ראשית ניתן לראות את התכונות המולדות של האדם-  הכוח איתו בא לעולם, מבנה וצורת  כף הרגל, האצבעות וסימנים שונים שלא ניתנים לשינוי, ולאבחן את האופי המולד של האדם, את הפוטנציאל שלו, ואת הדרך שבה הוא משתמש בו. (הכרה ומודעות בפוטנציאל של האדם היא כלי העוזר לנו לנצל ביעילות את החוזקות שלנו  ולכוון אותם ליעודנו.)

ומאידך כף הרגל היא איבר משתנה לפי מצבו העכשווי של האדם , לפי סימנים מסוימים אנחנו יכולים למצוא,  חוסר איזון, חסימות וליקווים ולאבחן את מצבם של האיברים הפנימיים, את המצב הנפשי של האדם, ואת הדרך ההתפתחותית שלו.

צבע, נוקשות או גמישות, נפיחות, יובש, חריצים וקריסטלים, וסימנים שונים, באזורים שונים, מעידים על רמות הבריאות השונות של האדם.

 

אפשר לומר שבמפת הרגל משתקף סיפור  החיים,  כמו מפה של מאורעות חייו של האדם, דברים שהשאירו בו חותם,  והשתלשלות האירועים הפנימיים בתוכו שהביאו אותו למצב העכשווי בחייו ולכן אנחנו גם יכולים לראות את השינוי שנוצר באדם.  במהלך סדרת הטיפולים נבחין בהתקדמות ובשינוי של סימנים שונים בכף רגל.

29.png

הטיפול- איך זה עובד?  

הבסיס של שיטת הרפלקוסלוגיה כמו שיטות הוליסטיות שונות ברפואה הטבעית, נעוץ  בהכרה בכוחו של הגוף לרפא את עצמו, על מנת לאפשר לגוף לרפא את עצמו, יש להעניק לו את הסביבה והתנאים המאפשרים ומקדמים את הריפוי, ולא את התנאים היוצרים חולי.

פינוי והזנה הם התנאים הבסיסיים של הגוף לרפא את עצמו ולשגשג במצב של בריאות איתנה,  התנועה הטבעית מאפשרת להם את המצב הזה, במצב של חולי יש תקיעות  של אנרגיה ולכן גם עומס או חוסר בתנאים אלה,

ההשפעה העיקרית של הרפלקסולוגיה היא על ידי הזרמת האנרגיה ועבודה עם האנרגיה בגוף שמתבצעת על ידי מגע, לחיצות, עיסוי וטכניקות מיוחדות על גבי נקודות ספציפיות בכפות הרגליים לפי מפת כפות הרגליים,  בעזרתן נוצרת זרימה מחודשת בגוף העוזרת להגמיש ולהניע את האנרגיה, לשחרר את החסימות היושבות באיברים או במערכות הגוף השונות,  להקרין ולהטעין אנרגיה ספציפית באיברים, לחזק את הגוף, ולהקל על כאבים. הזרמת האנרגיה מאפשרת זרימה תקינה של דם ונוזלים,  ובכך גם ניקוי וסילוק פסולת שנצברה בגוף ובנפש, וגם הזנת רקמות בחומרי הזנה וחמצן. 

הטיפול הרפלקסולוגי מעורר את כוח הריפוי הטבעי של הגוף ומאפשר התחדשות גופנית ונפשית גם יחד.

למי מתאים הטיפול הרפלקסולוגי

הטיפול הרפלקסולוגי מתאים  לכולם, לגברים ולנשים, מתינוקות ועד מבוגרים ומותאם למצבו הספציפי של כל אדם

הטיפול הרפלקסולוגי יכול לתמוך במגוון רב  של בעיות בריאותיות כמו למשל:
-הרגעה והורדת רמות סטרס                                        
-הפחתת כאבי גב/ שלד/ שריר/ מפרקים                
-בעיות במערכת הנשימה                                               
-חיזוק מערכת החיסון
-חוסר איזון הורמונלי
-כאבי מחזור, גיל מעבר 
-כאבי ראש
-בעיות שינה 
-בעיות במערכת העיכול
-שיפור בזרימת דם
-איזון רגשי
-כאבי רגליים
-חיזוק לאחר לידה
-תחזוקה כללית של הגוף
ועוד מגוון מצבים בריאותיים שונים

7.png

הורדת רמות הסטרס

אחד הדברים המשמעותיים בהשפעה של הטיפול הרפלקסולוגי הוא רמת ההרפייה שמתאפשרת בגוף ובנפש בזמן הטיפול הרפלקסולוגי ולאחריו. כשרמות הסטרס יורדות,  והגוף אפילו לשעה בשבוע משתחרר להרפייה עמוקה אז מתאפשרות רמות ריפוי עמוקה וגבוהות  יותר .

מכיוון שאנחנו חיים בדרך  חיים מאוד לחוצה ומלאת סטרס בעידן של ימנו,  הגוף של רובנו, נמצא במצב הישרדותי באופן קבוע ויויומי ולאורך זמן , זה נקרא מצב סימפטטי

סטרס הוא מנגנון טבעי של הגוף , להתמודדות במצבי סכנה קיצוניים, זאת יכולת חכמה של הגוף, של בריחה, תקיפה, או קפיאה במקום,  תגובה אינסטנקטיבית  לסכנות

שמתבטאת  גם בזרימת האנרגיה הפנימית של גופנו,  האצה בקצב הלב, התרחבות של כלי הדם בשרירים, הרחבת האישונים, הפקת אנרגיה רבה והזרמת דם לאיברים מסוימים והפחתת זרימת דם לאיברים אחרים והפחתת פעילותם.

.משימתה של המערכת הסימפטטית  היא להבטיח "יכולת הישרדות", וככזו היא פועלת באופן מיידי לפי הדרוש, אינה מתחשבת בטווח הארוך או הבינוני, וכן אינה מתחשבת בבעיות העלולות להיווצר כתוצאה מפעולותיה, דוגמת שימור ואגירת אנרגיה, או מהיכן תבוא האנרגיה הדרושה לפעולותיה; תפקיד זה היא מותירה למערכת  העצבים הפאראסימפתטית- שפעילותה הופכית למערכת הסימפתטית ומאזנת אותה. בעזרתה אנחנו חוזרים להיות רגועים וחוסכים אנרגיה, כך שהגוף פנוי לתהליכים שגרתיים כמו עיכול וייצור שתן ועוד.

מצב של סטרס מתמשך המפעיל את המערכת הסימפטטית של האדם לאורך זמן, פועל במנגנוני פיצוי מסוימים, הוא כר פורה  ליצירת  חוסר איזון כאב ומחלות,    מכיוון שהגוף  באופן טבעי לא אמור להיות במצבי סכנה מתמשכים  , אצל כל אדם  רמות הסטרס יכולות להתבטא באופן שונה, בהתאם למצבים שהוא מתמודד או מפרש אותם ולנקודות התורפה של האדם,  אפשר לומר שכל מחלה היא ביטוי של סטרס . 

 הטיפול הרפלקסולוגי מאותת רגיעה לגוף ולמנגנון ההישרדותי - הוא מאפס את המערכת  ומאפשר לחזור ממצב סימפטטי למצב פרהסימפטטי , טכניקת ההרגעה בטיפול הרפלקסולוגי מאותתת למערכת העצבים והמערכת ההורמונלית ש”אין סכנה” ואפשר לחזור לרגיעה ותפקוד רגיל ללא מתח מיותר.

ההרפייה העמוקה שנוצרת  בטיפול הרפלקסולוגי, מהווה מאין שטיפה לגוף האנרגטי הפיזי והנפשי ומאפשרת לגוף להכיל רמות ריפוי עמוקות יותר. 

הרפלקסולוגיה משפיעה על הגוף הפיזי אבל לא רק..​

הרפלקסולוגיה היא שיטה הוליסטית שעובדת על כמה ערוצים בו זמנית , מפני שהגופים האנרגטיים הפיזיים והנפשיים שלנו  , שזורים קשורים ומשפיעים זה על זה ,  בטיפול הרפלקסולוגי אנחנו נראה השפעה  בכמה רבדים.

כאשר אנחנו עובדים על אברי מטרה מסוימים, אנחנו נראה גם את זרימת האנרגיה באיבר, את ההקשר עם איברים אחרים, איפה נמצאת החסימה, על מה היא משפיעה, ואיך היא מתבטאת,

ברגל אנחנו גם שמים לב, למצב הרגשי של האדם,  לחסימות, לאיזון או לחוסר איזון באלמנטים וברבדים השונים של האדם, המתבטאים באופן הפיזי, המנטלי, הרגשי והרוחני.

כאשר אנחנו מזרימים את האנרגיה בגוף במהלך הטיפול באברי מטרה מסוימים, אנחנו נזרים גם את האיכות האנרגטית והרגשית של אותו איבר, מה שעוזר להניע את המחסומים הרגשיים הקיימים הקשורים לבעיה שבגוף וכן להעלות אותם על פני השטח ולשחרר אותם ברמה עמוקה יותר של המחלה,

כאשר כל איבר בגוף מייצג מהות מסוימת, רגש מסוים ורובד מסוים באדם.

4.png

כוח הריפוי של המגע

למגע חשיבות ומשמעות גדולה עבורנו, המגע היא דרך התקשורת הראשונית שאנו חווים מהרגע שאנחנו מגיחים לעולם, דרכה אנחנו מקבלים מסרים, את החום התומך, ההזנה הראשונית שלנו.

דרך המגע אנחנו קולטים חווים ושולחים מסרים, שנמצאים ברמה הפחות מודעת ובעומקים אחרים של החוויה שלנו.

בטיפול הרפלקסולוגי אנחנו מבינים את השפה של הרגל שלך,  אנחנו מרגישים אותה, הרגל מדברת דרך הסימנים אותם אנחנו מזהים כרפלקסולוגים, ומשתקפים כמצבים גופניים, חוויות, רגשות, מצבים אנרגטיים ומצבי חיים שנרשמים בתוך הגוף, על פני כף הרגל ובאנרגיה שהיא נושאת איתה, אותה אנחנו חווים במהלך הטיפול. בכל טיפול הרגל שולחת מסר, מידע  רלוונטי אודות החסימות, הבעיות והצרכים של הגוף ומקבלת  בחזרה מסרים  של ריפוי.

הריפוי במגע הוא המענה לאותם רשמים, הוא האפשרות לתקשר ולהשפיע על הגוף בדרך עמוקה לתוך אותם רישומים , זוהי התקשורת של המגע. 

15.png
16.png

מה בטיפול

משך הטיפול  הרפלקסולוגי הוא כשעה

כאשר בטיפול הראשון מתבצעת שיחת תשאול קצרה כשלאחריה מתבצע הטיפול הרפלקסולוגי המותאם למצבו האישי של האדם  המשולב בטכניקות הטיפול המתאימות ביותר.

הטיפול מתבצע על אזור כף הרגל ועד לקרסול כשהמטופל שוכב על הגב על מיטת הטיפול.

הטיפול הוא נעים ומרגיע מלווה במוסיקה מרגיעה.

ההשפעה היא מידית  ויכולה להימשך גם מספר ימים אחרי הטיפול,

ובכל פגישה מעמיק ונבנה תהליך הריפוי יותר ויותר.

ללא שם (500 x 600 פיקסל) (500 x 650 פיקסל).png
עיצוב ללא שם (65).png

תהליך רפלקסולוגי

הטיפול הרפלקסולוגי יכול להיות כחלק מתוכנית נטורופתית או כתהליך טיפולי בפני עצמו, 

לפי צורכי ומטרות המטופל.

על מנת להגיע להשפעה מיטבית ולתוצאות הרצויות  משכי הטיפול המומלצים והרצויים מתחלקים לסדרות של 6 או 12 טיפולים.

.לתהליך הרפלקסולוגי הקבוע והרציף השפעה עמוקה .

לאחר האבחון הרפלקסולוגי  אנחנו מתאימים לכל אחד את התהליך הרפלקסולוגי המדויק לו לפי מצבו וצרכיו האישיים של כל מטופל.

התהליך הרפלקסולוגי יוצר זמן ריפוי שבועי מיוחד ותומך, טיפול מרגיע ונעים שמאפשר : עבודה והתקדמות  על בעיה/ ריפוי מערכת / איבר ספציפי בגוף, איזון כללי של מערכות הצ'אקרות בגוף,  הרפייה עמוקה , תחזוקת הבריאות, והרגשה טובה יותר.

בסדרת הטיפולים נעמיק בכל פעם  יותר ויותר לתוך החוויה הרפלקסולוגית המרפאת,

 נשתמש בטכניקות רפלקסולוגיות מיוחדות

כאשר בכל טיפול נראה את מצב הרגל והגוף ואת ההתקדמות של הטיפול ולפיו נתאים את טיפולי ההמשך.

 

הטיפול רפלקסולוגי המשולב

במצבים מסוימים ובהתאם לצורכי ומטרות המטופל אנחנו נמליץ על התהליך הרפלקסולוגי המשולב,  שמביא  את התהליך הרפלקסולוגי לרמת ריפוי גבוהה עוד יותר.

כאשר אנחנו משלבים בתהליך כלי ריפוי משלימים  על מנת ליצור אפקט ריפוי שלם  יותר בעל השפעה עוצמתית ועמוקה.

כלי הריפוי שאנחנו משלבים בתהליך הרפלקסולוגי המשולב יכולים לכלול:

צמחי מרפא

שמנים ארומתרפיים,

אבני מרפא- קריסטלים,

המותאמים לנושא הטיפולי ולטכניקות הרפלקסולוגיות הנבחרות. 

עיצוב ללא שם (64).png

ההשקעה הטובה ביותר היא הבריאות שלך

לייעוץ אישי ולקביעת תור

התקשרו אלינו או השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

תודה על פנייתך, נחזור אלייך בהקדם!

pink and yellow flowers with green leave
bottom of page